top of page
petra&martin2.jpg

Ing.arch. Petra Křivánek Krajčová
Ing.arch. Martin Křivánek

Jsme pluk architektů pracujících od nejmenších interiérových projektů po ty úplně největší jako územní studie, letiště nebo mrakodrapy. Měřítko pro nás není důležité. V projektech se vždy snažíme najít silné téma, které pracuje s konkrétním územím. 

 

Místo a lidé jsou pro nás nejzásadnější. Místo pro rodinný dům nebo místo jako celé město mají společné to, že jsou vždy součástí ještě většího místa a tedy i my v projektech hledáme takové témata, které s daným místem pracují a vytváří lokálně specifickou architekturu navrženou jen pro dané místo.

 

Architektura nemůže fungovat bez lidí a proto dále pracujeme s funkcí a budoucími obyvateli / uživateli domu, prostoru. Vy jste pro nás inspirací. Vaše potřeby a myšlenky se snažíme zrcadlit v projektech a tak vytvořit to nejlepší místo pro Vás.

Od roku 2012 jsme sbírali zkušenosti a vědomosti jak v českých tak i holandských renomovaných ateliérech jako Projektstudio, WdJ Architekten, Barcode architects, Senaa, Chybík-Krištof, Fiala-Němec. Společně jsme pracovali na projektech od architektonických studií až po realizace, které se ve velké míře publikovali ve světových mediích typu Archdaily, Dezeen, Designboom a sbírali jak zahraniční tak i české ocenění.

Naše služby

Přípravná fáze

Rádi Vám pomůžeme už s výběrem místa. Ať je to pozemek, dům nebo byt naše odborné znalosti Vám budou přínosem. Zjistíme pro vás limity místa, územního plánu a dalších územně plánovacích dokumentů, prověříme napojení na inženýrské sítě a zajistíme pro Vás případné průzkumné práce.

 

Dále Vám pomůžeme s definováním stavebního programu, zadání, tak aby dům rostl s Vámi a nabízel Vám stále dostatek prostoru v průběhu času, kdy jej budete obývat.

Projektová fáze

Zajišťujeme kompletní projektovou dokumentaci od vypracovaní architektonických studií až po všechny další stupně (dokumentace k územnímu řízení, dokumentace k stavebnímu povolení, dokumentace pro provedení stavby, rozpočet stavebních nákladů, vypracovaní podkladů pro tendr stavební firmy, interiérovou výrobní dokumentace).

 

Zároveň Vám obstaráme získání územního rozhodnutí a stavebního povolení.

Autorský dozor

Při výstavbě budeme kontrolovat soulad stavebních prací s projektovou dokumentací a zajistíme všechny potřebné informace pro realizační firmu, aby stavba proběhla hladce a efektivně.

bottom of page